Patariame
7 žingsniai, kurie padės sklandžiai išsinuomoti būstą
Rengiantis išsinuomoti būstą žmonės dažnai nežino nuo ko pradėti, ko klausti būstų savininkų, kokią sutartį pasirašyti. Norime, kad būsto išsinuomavimo procesas Jums būtų sklandus, o ateityje nesusidurtumėte su nemaloniomis situacijomis, tad pateikėme 7 žingsnius, kurie padės sklandžiai išsinuomoti būstą.
Finansinių galimybių įsivertinimas
Pirmiausia pradedant galvoti apie būsto nuoma, turite įvertinti savo finansines galimybes, tai yra kokį biudžetą galite skirti būsto nuomai. Taip pat būstų savininkai visada prašo sumokėti depozitą, kurio dydis praprastai yra dviejų mėnesių nuomos mokestis ir vieno mėnesio įmoką už einamąjį mėnesi, vadinasi, keliantis į nuomojamą būstą, turite paskaičiuoti ar galėsite skirti tokią sumą pinigų.
Būsto vietos pasirinkimas
Antras žingsnis, nuspręskite vietą, kurioje ketinate gyventi. Patariame rinktis gyvenamąją vietą, atsižvelgiant į savo gyvenimo būdą, tempą. Nepamirškite apsvarstyti susisiekimo galimybių, kad Jums būtų patogu nuvykti į darbovietę ar mokymosi įstaigą. Pavyzdžiui, jei esate studentas, reikėtų ieškoti būsto nuomai, kuo arčiau universiteto, nes jei būstas miesto centre, o Jūsų universitetas miesto pakraštyje, Jūs sugaišite daug laiko važinėjimams.
Poreikių išsiaiškinimas
Nuspręskite ar buto ieškositės savarankiškai ar kreipsitės į NT nuomos agentūrą. Jei nusprendėte ieškoti būsto savarankiškai, prieš pradedant žiūrėti būsto nuomos skelbimus turite išsianalizuoti norimo išsinuomoti turto kriterijus, kurie Jums būtų aktualūs. Kelių kambarių buto reikia, kelintame aukšte, ar butas turėtų būti su baldais, ar norite senos ar naujos statybos namo ir pan.
Skambutis
Išsirinkę Jums tinkantį butą, jau skambučio metu paklauskite svarbiausių klausimų:
1. Mokesčiai. Kiek yra mokama už šildymą, komunalinius mokesčius, koks yra bendrijos mokestis, kas administruoja namą. Gali pasitaikyti situacijų, kad būsto savininkas Jus bandys įtikinti, kad komunaliniai mokesčiai nuomojamame bute yra itin pigus. Tačiau, jeigu norite būti tikrai įsitikinę mokesčių dydžiu, reikėtų paprašyti, kad savininkas atsiųstų bent kelių mėnesių sąskaitas.
2. Pasidomėkite pačiu namu, ar jame nėra problemų, kokie yra kaimynai.
3. Būtinai paklauskite ar butas nežadamas parduoti. Taip pat ar namas nežadamas renovuoti, nes tikrai nenorėsite gyventi triukšme ir remontuose visą nuomos laikotarpį.
4. Visada naudinga paklausti savininko ar būstas yra nuomojamas būtent toks koks yra matomas nuotraukose. Ar būstas bus nuomojamas su baldais ir buitine technika, ar reikės papildomų investicijų norint pilnavertiškai gyventi.
Ir tik tada, jei visi atsakymai Jus tenkins, važiuokite į apžiūrą.
Apžiūra
Prieš apžiūrą turite gerai pagalvoti ką atsakysite į savininko ar brokerio klausimus. Jūsų gali klausti: kur dirbate, ką studijuojate. Taip pat nuomotojas arba brokeris gali paprašyti iš buvusių nuomotojų rekomendacijų, tai yra įprasta nuomos proceso dalis, tad būkite tam pasiruošę.
Apžiūros metu atkreipkite dėmesį ar bute nėra pelėsio ar butas yra tvarkingas. Jeigu butą Jums aprodo savininkas, pasikalbėkite apie komunalinių mokesčių mokėjimą. Dažniausiai už komunalinius mokesčius moka savininkas, o nuomininkas jam paduoda pinigus, tačiau kas atsitiktų, jei nuomininkas duoda pinigus, o savininkas nemoka ir staiga yra atjungiama elektra arba dujos? Visada siūlome pasidomėti alternatyviais mokėjimo būdais, galbūt turite galimybe atlikti mokėjimus taip, kad abi šalys galėtų stebėti mokėjimų reguliarumą.
Apgaulės
Butų nuoma yra pelningas verslas, tad dažnai galima pakliūti į negerų žmonių spąstus. Neapsigaukite ir nemokėkite iš anksto jokių avansinių mokėjimu, kol nematėte turto. Mokėjimus galima daryti tik pasirašius sutartį ir įsitikinus, kad butą nuomoja savininkas arba jo įgaliotas asmuo. Pasirašant nuomos sutartį, reikalaukite, kad savininkas parodytų Registrų centro išrašą ir asmens dokumentą.
Sutartis
Jei nusprendėte, kad apžiūrėtas turtas visiškai atitinka Jūsų lūkesčius ir gali tapti Jūsų išsvajotais namais, būtinai pasirašykite nuomos sutartį ir priėmimo – perdavimo aktą. Nuomos sutartis turi būti sudaryta tiksliai, pagal su nuomotoju aptartas sąlygas. Sutartyje reikia apibrėžti ne vien terminą ir kainą, bet ir esančio turto stovį, kad ateityje nekiltų jokių manipuliacijų nei iš vienos nei iš kitos šalies. Tai yra labai svarbus dokumentas ir jį reikia pasirašyti atsakingai. Dokumentas pasirašomas dviem egzemplioriais ir šis dokumentas turi būti atsakingai saugomas iki sutarties pabaigos.
Ieškote būsto nuomai – kreipkitės į SaugiNuoma.lt profesionalų komandą.
AtgalDomina Jūsų būsto nuomos galimybės ir SaugiNuoma.lt teikiamos garantijos?
Kviečiu įrašyti savo kontaktinę informaciją ir išsamią konsultaciją Jums suteiksime artimiausiu metu.